EPCOS (TDK) B82422A3680J100
B82422A3680J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3680J100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68NH 480MA 210 MOHM
Datasheet Download
B82422A3680J100.pdf
Availability of B82422A3680J100
QUANTITY
B82422A3680J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3680J100
Internal Part NumberEIS-B82422A3680J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.15GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3680J100
Related LinksB82422A, B82422A3680J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3680J100 Details Description
Related parts for B82422A3680J100
IC MUX/DEMUX DUAL 1X8 24DIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W STER 28LLP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 235MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf