EPCOS (TDK) B82422A3681J100
B82422A3681J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3681J100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 145MA 2.4 OHM
Datasheet Download
B82422A3681J100.pdf
Availability of B82422A3681J100
QUANTITY
B82422A3681J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3681J100
Internal Part NumberEIS-B82422A3681J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating145mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3681J100
Related LinksB82422A, B82422A3681J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3681J100 Details Description
Related parts for B82422A3681J100
IC 8BIT 2PORT BUS SWITCH 20QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.8V 6-TDFN datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AMPLIFIER MACX MCR-EX-SL-2NAM datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-48" YLLW/GREEN datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.23"LX5.12"W datasheet.pdf
CONN FPC 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG SS 56POS STRT WO/SCKT datasheet.pdf