EPCOS (TDK) B82422A3820J100
B82422A3820J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3820J100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82NH 450MA 240 MOHM
Datasheet Download
B82422A3820J100.pdf
Availability of B82422A3820J100
QUANTITY
B82422A3820J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3820J100
Internal Part NumberEIS-B82422A3820J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.05GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3820J100
Related LinksB82422A, B82422A3820J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3820J100 Details Description
Related parts for B82422A3820J100
Crystal 7.6800MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO15 datasheet.pdf
IC VID SYNC SEPARATR HDTV 24QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER STRIP 1 ROLL=90M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 5A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf