EPCOS (TDK) B82422H1154J
B82422H1154J picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1154J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 120MA 7.5 OHM
Datasheet Download
B82422H1154J.pdf
Availability of B82422H1154J
QUANTITY
B82422H1154J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1154J
Internal Part NumberEIS-B82422H1154J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.5 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1154J
Related LinksB82422, B82422H1154J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1154J Details Description
Related parts for B82422H1154J
INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 58A NM NM datasheet.pdf
LIMIT SW COMPONENT PART BEARING datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CRIMP TOOL AND DIE ASSEMBLY CHS datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.15MHZ CMOS SMD datasheet.pdf