EPCOS (TDK) B82422H1473K100
B82422H1473K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1473K100
Brief Description
FIXED IND 47UH 140MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
B82422H1473K100.pdf
Availability of B82422H1473K100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82422H1473K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1473K100
Internal Part NumberEIS-B82422H1473K100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.7 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1473K100
Related LinksB82422H, B82422H1473K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1473K100 Details Description
Related parts for B82422H1473K100
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL ANA I/F 0-20MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4GL-4DFG-A4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf