EPCOS (TDK) B82422H1822K
B82422H1822K picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1822K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2UH SMD
Datasheet Download
B82422H1822K.pdf
Availability of B82422H1822K
QUANTITY
B82422H1822K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1822K
Internal Part NumberEIS-B82422H1822K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1822K
Related LinksB82422, B82422H1822K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1822K Details Description
Related parts for B82422H1822K
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
NYLON MULTI 1" BLACK 200' datasheet.pdf
TOOL INSERTION 15POS 3ROW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC GATE DVR LO-SIDE DL 5A 8SON datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 4MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf