EPCOS (TDK) B82422T1153K8
B82422T1153K8 picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1153K8
Brief Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
B82422T1153K8.pdf
Availability of B82422T1153K8
QUANTITY
B82422T1153K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1153K8
Internal Part NumberEIS-B82422T1153K8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package8,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1153K8
Related LinksB82422, B82422T1153K8 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1153K8 Details Description
Related parts for B82422T1153K8
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 835MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS datasheet.pdf
2 XRSV M12D KODIERT GERADE UMSPR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
SW SPST-NC PIN PLUNGER 30V datasheet.pdf