EPCOS (TDK) B82422T1472J
B82422T1472J picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1472J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
Datasheet Download
B82422T1472J.pdf
Availability of B82422T1472J
QUANTITY
B82422T1472J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1472J
Internal Part NumberEIS-B82422T1472J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1472J
Related LinksB82422, B82422T1472J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1472J Details Description
Related parts for B82422T1472J
FIXED IND 10NH 650MA 110 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SW DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 150K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 36 LMR-100 datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
PIEZO FILM/SILVER INK datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 5.4A 14 OHM SMD datasheet.pdf