EPCOS (TDK) B82422T1472J
B82422T1472J picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1472J
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
Datasheet Download
B82422T1472J.pdf
Availability of B82422T1472J
QUANTITY
B82422T1472J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1472J
Internal Part NumberEIS-B82422T1472J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1472J
Related LinksB82422, B82422T1472J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1472J Details Description
Related parts for B82422T1472J
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 49.9K OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 600A 600V datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
22 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 9POS VERT datasheet.pdf