EPCOS (TDK) B82422T1562K
B82422T1562K picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1562K
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM
Datasheet Download
B82422T1562K.pdf
Availability of B82422T1562K
QUANTITY
B82422T1562K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1562K
Internal Part NumberEIS-B82422T1562K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±10%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1562K
Related LinksB82422, B82422T1562K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1562K Details Description
Related parts for B82422T1562K
IDC CABLE - MKC10K/MC10G/MCE10K datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 140K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf