EPCOS (TDK) B82422T3101K
B82422T3101K picture photo
Mfg. Part Number
B82422T3101K
Brief Description
FIXED IND 100NH 450MA 310 MOHM
Datasheet Download
B82422T3101K.pdf
Availability of B82422T3101K
QUANTITY
B82422T3101K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T3101K
Internal Part NumberEIS-B82422T3101K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance100nH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T3101K
Related LinksB82422, B82422T3101K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T3101K Details Description
Related parts for B82422T3101K
BOX ABS GRAY 6.16"L X 3.68"W datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .156 VERT 11POS TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 240V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
MODULE PROC PIC16F627,628 datasheet.pdf
IC CTRLR STP-DWN DUAL D 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
0.5CMOS 1.65 V TO 3.6 V Dual SPDT/2:1 MUX IC datasheet.pdf