EPCOS (TDK) B82432C1123K
B82432C1123K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1123K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 300MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
B82432C1123K.pdf
Availability of B82432C1123K
QUANTITY
B82432C1123K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1123K
Internal Part NumberEIS-B82432C1123K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant24MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1123K
Related LinksB82432, B82432C1123K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1123K Details Description
Related parts for B82432C1123K
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 4X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 640MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf