EPCOS (TDK) B82432C1124K
B82432C1124K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1124K
Brief Description
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM
Datasheet Download
B82432C1124K.pdf
Availability of B82432C1124K
QUANTITY
B82432C1124K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1124K
Internal Part NumberEIS-B82432C1124K
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1124K
Related LinksB82432, B82432C1124K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1124K Details Description
Related parts for B82432C1124K
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM PNP-NC UNSHLD datasheet.pdf
IC 16B CCD/CIS SIG PROC 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 16CH 3MSPS 28-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8+PE PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf