EPCOS (TDK) B82432C1334K
B82432C1334K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1334K
Brief Description
FIXED IND 330UH 85MA 14.1 OHM
Datasheet Download
B82432C1334K.pdf
Availability of B82432C1334K
QUANTITY
B82432C1334K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1334K
Internal Part NumberEIS-B82432C1334K
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)14.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant4.5MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1334K
Related LinksB82432, B82432C1334K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1334K Details Description
Related parts for B82432C1334K
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8DFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 58MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
USB CONN A SERIES V/T FLANGE datasheet.pdf
LEAD 4MM P-P PVC .75 100CM YELLO datasheet.pdf