EPCOS (TDK) B82432T1392K
B82432T1392K picture photo
Mfg. Part Number
B82432T1392K
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 850MA 200 MOHM
Datasheet Download
B82432T1392K.pdf
Availability of B82432T1392K
QUANTITY
B82432T1392K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432T1392K
Internal Part NumberEIS-B82432T1392K
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432T1392K
Related LinksB82432, B82432T1392K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432T1392K Details Description
Related parts for B82432T1392K
FIXED IND 220UH 1.16A 390 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 11V SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM SNGL SMD 4POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78 MOHM datasheet.pdf