EPCOS (TDK) B82442T1825K50
B82442T1825K50 picture photo
Mfg. Part Number
B82442T1825K50
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 54MA 80.6 OHM
Datasheet Download
B82442T1825K50.pdf
Availability of B82442T1825K50
QUANTITY
B82442T1825K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82442T1825K50
Internal Part NumberEIS-B82442T1825K50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82442T 22/Nov/2013
Standard Package1,500
Material - CoreFerrite
Inductance8.2mH
Tolerance±10%
Current Rating54mA
Current - Saturation92mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant600kHz
Operating Temperature-
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.221" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82442T1825K50
Related LinksB82442T, B82442T1825K50 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82442T1825K50 Details Description
Related parts for B82442T1825K50
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #6 datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 28-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 40POS OR datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PH.MODULE 33KHZ S.VIEW datasheet.pdf