EPCOS (TDK) B82464A2333K
B82464A2333K picture photo
Mfg. Part Number
B82464A2333K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.45A 195 MOHM
Datasheet Download
B82464A2333K.pdf
Availability of B82464A2333K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82464A2333K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464A2333K
Internal Part NumberEIS-B82464A2333K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB82464G2,A2 Series 25/Jul/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464A2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating1.45A
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464A2333K
Related LinksB82464, B82464A2333K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464A2333K Details Description
Related parts for B82464A2333K
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 10A TO-220ML datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
MOD CABLE 10FT STRAIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf