EPCOS (TDK) B82464A4105K
B82464A4105K picture photo
Mfg. Part Number
B82464A4105K
Brief Description
FIXED IND 1MH 330MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
B82464A4105K.pdf
Availability of B82464A4105K
QUANTITY
B82464A4105K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464A4105K
Internal Part NumberEIS-B82464A4105K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464A4
Material - CoreFerrite
Inductance1mH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation380mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464A4105K
Related LinksB82464, B82464A4105K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464A4105K Details Description
Related parts for B82464A4105K
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48CBGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 72POS DUAL PCB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED RED 4MM OVAL T/H datasheet.pdf