EPCOS (TDK) B82464A4224K
B82464A4224K picture photo
Mfg. Part Number
B82464A4224K
Brief Description
FIXED IND 220UH 690MA 610 MOHM
Datasheet Download
B82464A4224K.pdf
Availability of B82464A4224K
QUANTITY
B82464A4224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464A4224K
Internal Part NumberEIS-B82464A4224K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464A4
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating690mA
Current - Saturation850mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464A4224K
Related LinksB82464, B82464A4224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464A4224K Details Description
Related parts for B82464A4224K
RES SMD 3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 1000W datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 3POS 24AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES 3.0045K OHM 0.6W 0.05% RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 8A 120V TO-277A datasheet.pdf