EPCOS (TDK) B82464G2103M
B82464G2103M picture photo
Mfg. Part Number
B82464G2103M
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.25A 62 MOHM SMD
Datasheet Download
B82464G2103M.pdf
Availability of B82464G2103M
QUANTITY
B82464G2103M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464G2103M
Internal Part NumberEIS-B82464G2103M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB82464G2,A2 Series 25/Jul/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464G2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating2.25A
Current - Saturation2.25A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)62 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464G2103M
Related LinksB82464, B82464G2103M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464G2103M Details Description
Related parts for B82464G2103M
CONN HDR BRKWAY .100 80POS VERT datasheet.pdf
IC ISOMODEM LINE-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 80mA Backlight 24-SOIC W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 510 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf