EPCOS (TDK) B82464P4153M
B82464P4153M picture photo
Mfg. Part Number
B82464P4153M
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.75A 40 MOHM SMD
Datasheet Download
B82464P4153M.pdf
Availability of B82464P4153M
QUANTITY
B82464P4153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464P4153M
Internal Part NumberEIS-B82464P4153M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464P4
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.75A
Current - Saturation3.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464P4153M
Related LinksB82464, B82464P4153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464P4153M Details Description
Related parts for B82464P4153M
JUMPER-H1505TR/A3049L/H1505TR10" datasheet.pdf
THERM NTC 100 OHMS 0603 datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V WHITE 100' datasheet.pdf
QUARTZ-RESTRIKE RELAY+TIME-DELAY datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN F JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MINI BNC PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf