EPCOS (TDK) B82464Z4472M
B82464Z4472M picture photo
Mfg. Part Number
B82464Z4472M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 4.9A 15 MOHM SMD
Datasheet Download
B82464Z4472M.pdf
Availability of B82464Z4472M
QUANTITY
B82464Z4472M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464Z4472M
Internal Part NumberEIS-B82464Z4472M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82464Z4
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating4.9A
Current - Saturation5.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464Z4472M
Related LinksB82464, B82464Z4472M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464Z4472M Details Description
Related parts for B82464Z4472M
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FILE LOADER FOR MLX10801 datasheet.pdf
RADSOK 10MM SCREW SOCKET datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf