EPCOS (TDK) B82466G153M
B82466G153M picture photo
Mfg. Part Number
B82466G153M
Brief Description
FIXED IND 15UH 270MA 1.52 OHM
Datasheet Download
B82466G153M.pdf
Availability of B82466G153M
QUANTITY
B82466G153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82466G153M
Internal Part NumberEIS-B82466G153M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82466G0
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating270mA
Current - Saturation320mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.52 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82466G153M
Related LinksB8246, B82466G153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82466G153M Details Description
Related parts for B82466G153M
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MAPPING ETHERNET 256CSBGA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR X9259 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 24POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP POLY 560UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DIODE ULT FAST 600V 1A SMBFLAT datasheet.pdf