EPCOS (TDK) B82469G1153M
B82469G1153M picture photo
Mfg. Part Number
B82469G1153M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 600MA 370 MOHM
Datasheet Download
B82469G1153M.pdf
Availability of B82469G1153M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82469G1153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82469G1153M
Internal Part NumberEIS-B82469G1153M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82469G1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation590mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82469G1153M
Related LinksB82469, B82469G1153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82469G1153M Details Description
Related parts for B82469G1153M
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 12POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 RLADJ70500837 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf