EPCOS (TDK) B82469G1391M
B82469G1391M picture photo
Mfg. Part Number
B82469G1391M
Brief Description
FIXED IND 390NH 2.8A 16 MOHM SMD
Datasheet Download
B82469G1391M.pdf
Availability of B82469G1391M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82469G1391M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82469G1391M
Internal Part NumberEIS-B82469G1391M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82469G1
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±20%
Current Rating2.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)16 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82469G1391M
Related LinksB82469, B82469G1391M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82469G1391M Details Description
Related parts for B82469G1391M
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD L-SIDE 20-HSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CONVERT DC-DC +/-5V 15W 1.5A datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC DO-215AA datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf