EPCOS (TDK) B82470A1103M
B82470A1103M picture photo
Mfg. Part Number
B82470A1103M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 750MA 305 MOHM
Datasheet Download
B82470A1103M.pdf
Availability of B82470A1103M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82470A1103M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82470A1103M
Internal Part NumberEIS-B82470A1103M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82470-A1-M
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)305 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82470A1103M
Related LinksB82470, B82470A1103M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82470A1103M Details Description
Related parts for B82470A1103M
CONN HSG RCPT 85POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CM-S6PC10, NON CONTACT SWITCH datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
25POS F SOLDER datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 37POS SILVR CRMP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 48VDC datasheet.pdf