EPCOS (TDK) B82470A1333M
B82470A1333M picture photo
Mfg. Part Number
B82470A1333M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 380MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
B82470A1333M.pdf
Availability of B82470A1333M
QUANTITY
B82470A1333M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82470A1333M
Internal Part NumberEIS-B82470A1333M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82470-A1-M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82470A1333M
Related LinksB82470, B82470A1333M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82470A1333M Details Description
Related parts for B82470A1333M
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO220AC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 2.77"L X 2.25"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PNL ANGLD PIN datasheet.pdf