EPCOS (TDK) B82475M1223M
B82475M1223M picture photo
Mfg. Part Number
B82475M1223M
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.95A 100 MOHM
Datasheet Download
B82475M1223M.pdf
Availability of B82475M1223M
QUANTITY
B82475M1223M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82475M1223M
Internal Part NumberEIS-B82475M1223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82475M1
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.95A
Current - Saturation2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82475M1223M
Related LinksB82475, B82475M1223M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82475M1223M Details Description
Related parts for B82475M1223M
RES SMD 110K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC CLK GEN FANOUT BUFF 100TQFP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 15C BRAID 300V datasheet.pdf