EPCOS (TDK) B82476B1103M100
B82476B1103M100 picture photo
Mfg. Part Number
B82476B1103M100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 4.3A 27 MOHM SMD
Datasheet Download
B82476B1103M100.pdf
Availability of B82476B1103M100
QUANTITY
B82476B1103M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82476B1103M100
Internal Part NumberEIS-B82476B1103M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82476B1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating4.3A
Current - Saturation3.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)27 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82476B1103M100
Related LinksB82476B, B82476B1103M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82476B1103M100 Details Description
Related parts for B82476B1103M100
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 4A datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC DIGITAL TV TUNER 44TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 401K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.71A 55 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf