EPCOS (TDK) B82476B1333M100
B82476B1333M100 picture photo
Mfg. Part Number
B82476B1333M100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.3A 88 MOHM SMD
Datasheet Download
B82476B1333M100.pdf
Availability of B82476B1333M100
QUANTITY
B82476B1333M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82476B1333M100
Internal Part NumberEIS-B82476B1333M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductB82476B1 SMT Inductors
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82476B1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82476B1333M100
Related LinksB82476B, B82476B1333M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82476B1333M100 Details Description
Related parts for B82476B1333M100
BOX ALUM GRAY 4.75"L X 4.75"W datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP5552TL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 649 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf