EPCOS (TDK) B82476B1473M100
B82476B1473M100 picture photo
Mfg. Part Number
B82476B1473M100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.95A 120 MOHM
Datasheet Download
B82476B1473M100.pdf
Availability of B82476B1473M100
QUANTITY
B82476B1473M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82476B1473M100
Internal Part NumberEIS-B82476B1473M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductB82476B1 SMT Inductors
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82476B1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.95A
Current - Saturation1.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82476B1473M100
Related LinksB82476B, B82476B1473M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82476B1473M100 Details Description
Related parts for B82476B1473M100
SENSOR TEMP COMP 100PSIA datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR16B/AE16G/APR16B datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 100A SPLIT SI/SIC datasheet.pdf