EPCOS (TDK) B82477G2684M
B82477G2684M picture photo
Mfg. Part Number
B82477G2684M
Brief Description
FIXED IND 680UH 480MA 1.2 OHM
Datasheet Download
B82477G2684M.pdf
Availability of B82477G2684M
QUANTITY
B82477G2684M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82477G2684M
Internal Part NumberEIS-B82477G2684M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package600
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82477G2
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82477G2684M
Related LinksB82477, B82477G2684M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82477G2684M Details Description
Related parts for B82477G2684M
FUSE GLASS 1A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A DL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
GROMMET 0.375" RUBBER BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.35A datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf