EPCOS (TDK) B82477P4154M
B82477P4154M picture photo
Mfg. Part Number
B82477P4154M
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.61A 185 MOHM
Datasheet Download
B82477P4154M.pdf
Availability of B82477P4154M
QUANTITY
B82477P4154M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82477P4154M
Internal Part NumberEIS-B82477P4154M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package350
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82477P4
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating1.61A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)185 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82477P4154M
Related LinksB82477, B82477P4154M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82477P4154M Details Description
Related parts for B82477P4154M
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/09/180G 3.2 BK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf