EPCOS (TDK) B82479A1153M
B82479A1153M picture photo
Mfg. Part Number
B82479A1153M
Brief Description
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
Datasheet Download
B82479A1153M.pdf
Availability of B82479A1153M
QUANTITY
B82479A1153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82479A1153M
Internal Part NumberEIS-B82479A1153M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82479A1
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)36 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82479A1153M
Related LinksB82479, B82479A1153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82479A1153M Details Description
Related parts for B82479A1153M
IC DGTL POT DUAL 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC QUAD PLL VCXO FOR HDTV 28QSOP datasheet.pdf
BRACKET ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH IS SPDT 0-6GHZ 12QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE 1000VDC 8 AMP INLINE MIDG datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf