EPCOS (TDK) B82496C3330G
B82496C3330G picture photo
Mfg. Part Number
B82496C3330G
Brief Description
FIXED IND 33NH 350MA 600 MOHM
Datasheet Download
B82496C3330G.pdf
Availability of B82496C3330G
QUANTITY
B82496C3330G Order Process
Ship out your order
Specifications of B82496C3330G
Internal Part NumberEIS-B82496C3330G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82496C3330G
Related LinksB82496, B82496C3330G Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82496C3330G Details Description
Related parts for B82496C3330G
RES SMD 0.075 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 277VAC RAD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR DUAL 8XSON datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 30V 1.6A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf