EPCOS (TDK) B82498F3101G1
B82498F3101G1 picture photo
Mfg. Part Number
B82498F3101G1
Brief Description
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM
Datasheet Download
B82498F3101G1.pdf
Availability of B82498F3101G1
QUANTITY
B82498F3101G1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82498F3101G1
Internal Part NumberEIS-B82498F3101G1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Material - CoreCeramic
Inductance100nH
Tolerance±2%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant1.35GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82498F3101G1
Related LinksB82498, B82498F3101G1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82498F3101G1 Details Description
Related parts for B82498F3101G1
DIP CABLE - HDP16H/AE16M/X datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 100POS W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.7A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN 2.92MM PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
RES 270 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MICRO 100C P 36" WHT JACKP NI datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 33K OHM 14SOIC datasheet.pdf