EPCOS (TDK) B82498F3221G
B82498F3221G picture photo
Mfg. Part Number
B82498F3221G
Brief Description
FIXED IND 220NH 320MA 700 MOHM
Datasheet Download
B82498F3221G.pdf
Availability of B82498F3221G
QUANTITY
B82498F3221G Order Process
Ship out your order
Specifications of B82498F3221G
Internal Part NumberEIS-B82498F3221G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance220nH
Tolerance±2%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 320MHz
Frequency - Self Resonant950MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82498F3221G
Related LinksB82498, B82498F3221G Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82498F3221G Details Description
Related parts for B82498F3221G
Crystal 40.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAMERA DIGITAL COLOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 6A D2PAK datasheet.pdf
Crystal 8.000156MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf