EPCOS (TDK) B82498F3470J
B82498F3470J picture photo
Mfg. Part Number
B82498F3470J
Brief Description
FIXED IND 47NH 600MA 130 MOHM
Datasheet Download
B82498F3470J.pdf
Availability of B82498F3470J
QUANTITY
B82498F3470J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82498F3470J
Internal Part NumberEIS-B82498F3470J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0907 (2317 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82498F3470J
Related LinksB82498, B82498F3470J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82498F3470J Details Description
Related parts for B82498F3470J
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
REPLACEMENT CONN/TERM 24PIN SLD datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 26POS SMD KEY datasheet.pdf
CONN 50CKT CRIMP SOCKET 24-28AWG datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf