EPCOS (TDK) B82498F3821G1
B82498F3821G1 picture photo
Mfg. Part Number
B82498F3821G1
Brief Description
FIXED IND 820NH 180MA 1.9 OHM
Datasheet Download
B82498F3821G1.pdf
Availability of B82498F3821G1
QUANTITY
B82498F3821G1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82498F3821G1
Internal Part NumberEIS-B82498F3821G1
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±2%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82498F3821G1
Related LinksB82498, B82498F3821G1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82498F3821G1 Details Description
Related parts for B82498F3821G1
FIXED IND 6.8UH 1.4A 130 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 28TSSOP datasheet.pdf
DIODE TCXO/VCO 10V USC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN SPRING 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf