EPCOS (TDK) B82498F3821J1
B82498F3821J1 picture photo
Mfg. Part Number
B82498F3821J1
Brief Description
FIXED IND 820NH 180MA 1.9 OHM
Datasheet Download
B82498F3821J1.pdf
Availability of B82498F3821J1
QUANTITY
B82498F3821J1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82498F3821J1
Internal Part NumberEIS-B82498F3821J1
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82498F3821J1
Related LinksB82498, B82498F3821J1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82498F3821J1 Details Description
Related parts for B82498F3821J1
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123FL datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER SPRING 3POS SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
3300UF 40V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf