EPCOS (TDK) B82503UE2
B82503UE2 picture photo
Mfg. Part Number
B82503UE2
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
I CORE CHOKE 50UH 10A
Datasheet Download
B82503UE2.pdf
Availability of B82503UE2
QUANTITY
B82503UE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82503UE2
Internal Part NumberEIS-B82503UE2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
Series-
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance50µH
Current10A
DC Resistance (DCR)25 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.28" L x 0.91" W (58.0mm x 23.0m)
Height (Max)1.130" (28.70mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82503UE2
Related LinksB825, B82503UE2 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82503UE2 Details Description
Related parts for B82503UE2
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
DIODE VARACTOR LV 250Q SOD-523 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OT12,66,F0,1211,11,RT,W2.25 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf