EPCOS (TDK) B82559A3292A25
B82559A3292A25 picture photo
Mfg. Part Number
B82559A3292A25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.9UH 33A 1 MOHM SMD
Datasheet Download
B82559A3292A25.pdf
Availability of B82559A3292A25
QUANTITY
B82559A3292A25 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82559A3292A25
Internal Part NumberEIS-B82559A3292A25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesERU25 Inductors
Standard Package280
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesERU25
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.9µH
Tolerance±7%
Current Rating-
Current - Saturation33A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.996" L x 0.925" W (25.30mm x 23.50mm)
Height - Seated (Max)0.423" (10.75mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82559A3292A25
Related LinksB82559A, B82559A3292A25 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82559A3292A25 Details Description
Related parts for B82559A3292A25
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONTACT PIN 20AWG SIZE 20 PWR datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 120NS 56TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
PCI EXPRESS 2X49 POS BK datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 14.96" X 11.02" datasheet.pdf