EPCOS (TDK) B82625B2202M1
B82625B2202M1 picture photo
Mfg. Part Number
B82625B2202M1
Brief Description
RING CORE CHOKE 2X1.2MH 2.0A
Datasheet Download
B82625B2202M1.pdf
Availability of B82625B2202M1
QUANTITY
B82625B2202M1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82625B2202M1
Internal Part NumberEIS-B82625B2202M1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
Series-
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.2mH
Current2A
DC Resistance (DCR)420 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.732" L x 1.669" W (44.00mm x 42.40mm)
Height (Max)1.181" (30.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82625B2202M1
Related LinksB82625, B82625B2202M1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82625B2202M1 Details Description
Related parts for B82625B2202M1
CONN RING TONGUE 22-16AWG #1/4 datasheet.pdf
SURFACE FLAT DISK PROBE datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT ASSY RG178 SMA FEM TO IPX datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 9SRT datasheet.pdf