EPCOS (TDK) B82720H14A16
B82720H14A16 picture photo
Mfg. Part Number
B82720H14A16
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
DATA LINE CHOKE 4X4.7MH 0.3A
Datasheet Download
B82720H14A16.pdf
Availability of B82720H14A16
QUANTITY
B82720H14A16 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82720H14A16
Internal Part NumberEIS-B82720H14A16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesB8272
PackagingTray
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance4.7mH
Current300mA
DC Resistance (DCR)900 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height (Max)0.551" (14.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82720H14A16
Related LinksB82720, B82720H14A16 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82720H14A16 Details Description
Related parts for B82720H14A16
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TOOL CRIMP W/DIES .255/.213/.068 datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG FLNGE RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN CIC TOP 21POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 130MA 1.4 OHM datasheet.pdf