EPCOS (TDK) B82720H15A25
B82720H15A25 picture photo
Mfg. Part Number
B82720H15A25
Brief Description
DATA LINE CHOKE 2X10MH 0.6A
Datasheet Download
B82720H15A25.pdf
Availability of B82720H15A25
QUANTITY
B82720H15A25 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82720H15A25
Internal Part NumberEIS-B82720H15A25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
PackagingTray
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current600mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82720H15A25
Related LinksB82720, B82720H15A25 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82720H15A25 Details Description
Related parts for B82720H15A25
CONN SOCKET 36POS OPEN END datasheet.pdf
RES 5.36M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC 1.5KE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf