EPCOS (TDK) B82722J2302N1
B82722J2302N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82722J2302N1
Brief Description
DOUBLE CHOKE 1.2MH 3A VERT
Datasheet Download
B82722J2302N1.pdf
Availability of B82722J2302N1
QUANTITY
B82722J2302N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82722J2302N1
Internal Part NumberEIS-B82722J2302N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package540
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.2mH
Current3A
DC Resistance (DCR)56 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.917" L x 0.634" W (23.30mm x 16.10mm)
Height (Max)1.000" (25.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82722J2302N1
Related LinksB82722, B82722J2302N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82722J2302N1 Details Description
Related parts for B82722J2302N1
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
LED MULTI-CHIP WHITE 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 470K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf