EPCOS (TDK) B82787C513H2
B82787C513H2 picture photo
Mfg. Part Number
B82787C513H2
Brief Description
CHOKE COMM MODE 51UH 0.2A SMD
Datasheet Download
B82787C513H2.pdf
Availability of B82787C513H2
QUANTITY
B82787C513H2 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82787C513H2
Internal Part NumberEIS-B82787C513H2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACT
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance51µH
Current200mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance2.8 kOhm
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)0.118" (3.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82787C513H2
Related LinksB82787, B82787C513H2 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82787C513H2 Details Description
Related parts for B82787C513H2
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FLACHSTECKER9,5X1,2 datasheet.pdf
RES 15K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
16 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
OSC MEMS 85.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5H 10MA 70 OHM CHASS datasheet.pdf