EPCOS (TDK) B82790C113N201
B82790C113N201 picture photo
Mfg. Part Number
B82790C113N201
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE 11UH 500MA SMD
Datasheet Download
B82790C113N201.pdf
Availability of B82790C113N201
QUANTITY
B82790C113N201 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82790C113N201
Internal Part NumberEIS-B82790C113N201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance11µH
Current500mA
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)0.205" (5.20mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Gull Wing
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82790C113N201
Related LinksB82790C, B82790C113N201 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82790C113N201 Details Description
Related parts for B82790C113N201
IDC CABLE- ASN14A/ AE14M / ASN14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TOOL ALIGNMENT AEDX-8XXX 3MM datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf