EPCOS (TDK) B82790C502N201
B82790C502N201 picture photo
Mfg. Part Number
B82790C502N201
Brief Description
CHOKE COM MODE 5UH 1A SMD
Datasheet Download
B82790C502N201.pdf
Availability of B82790C502N201
QUANTITY
B82790C502N201 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82790C502N201
Internal Part NumberEIS-B82790C502N201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance5µH
Current1A
DC Resistance (DCR)60 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)0.205" (5.20mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Gull Wing
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82790C502N201
Related LinksB82790C, B82790C502N201 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82790C502N201 Details Description
Related parts for B82790C502N201
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-7 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220F datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf