EPCOS (TDK) B82791H2301N1
B82791H2301N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82791H2301N1
Brief Description
RING CORE DBL CHOKE 30MH 0.3A
Datasheet Download
B82791H2301N1.pdf
Availability of B82791H2301N1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82791H2301N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82791H2301N1
Internal Part NumberEIS-B82791H2301N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance30mH
Current300mA
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Height (Max)0.693" (17.60mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82791H2301N1
Related LinksB82791, B82791H2301N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82791H2301N1 Details Description
Related parts for B82791H2301N1
SWITCH DIP TAPE SEALED 3POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 350MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES 6.04M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf